Αθήνα, 13-14 Απριλίου
Θεσσαλονίκη, 20-21 Απριλίου
Κρήτη, 11-12 Μαΐου
Λευκωσία, 18-19 Μαΐου
Πάτρα, 25-26 Μαΐου
Λάρισα, 1-2 Ιουνίου
Λεμεσός, 15-16 Ιουνίου
Το νέο σεμινάριο που διδάσκεται αποκλειστικά από τη σχολή μας θα σε απογειώσει δημιουργικά κι επαγγελματικά!
Με θεματολογία που διδάσκεται για πρώτη φορά στην Ελλάδα, το σεμινάριο Macro Manicure & Premium Dual Forms θα σε διδάξει πώς να δημιουργείς νύχια με τις πλέον σύγχρονες τεχνικές ώστε να αυξήσεις το πελατολόγιό σου, το εισόδημά σου και τη δημιουργικότητά σου και το εξίσου σημαντικό: πώς να σταματήσεις να κάνεις τα λάθη για τα οποία αναρωτιέσαι τι δεν κάνεις καλά!
Το σεμινάριο απευθύνεται σε τεχνίτες/τεχνίτριες άκρων που έχουν λάβει την βασική εκπαίδευση και σε επαγγελματίες που επιθυμούν να αναβαθμίσουν τις ικανότητές τους.
2 ημέρες γεμάτες γνώση για τις πιο σύγχρονες τεχνικές!
Η εντατική εκπαίδευση περιλαμβάνει θεωρία αλλά κυρίως workshops (πρακτική εκπαίδευση) ώστε με το τέλος του σεμιναρίου να έχεις αποκτήσει αυτοπεποίθηση για τις γνώσεις σου, σιγουριά ως επαγγελματίας μειώνοντας τον χρόνο εργασίας σου και – το πιο βασικό – να μην κουράζεσαι λιμάροντας!
Ολοκληρώνοντας το σεμινάριο Macro Manicure – Premium Dual Forms, θα μπορέσεις να εξελίξεις την επαγγελματική σου σταδιοδρομία:
Ποιοτικά
Με αυτοπεποίθηση
Και το πλέον βασικό: Να βάλεις σωστή αμοιβή για την υπηρεσία σου!
Η Σοφία Κούση γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Θεσσαλονίκη και το 2007 μετακόμισε στην Αθήνα για να σπουδάσει «Διοίκηση Τουριστικών Επιχειρήσεων». Η αγάπη της για το nail art, το 2009, την οδήγησε στην απόφαση να ασχοληθεί αποκλειστικά με αυτή την τέχνη. Μετά από πολύχρονες σπουδές και διακρίσεις παγκόσμιου βεληνεκούς δημιουργήθηκε η ανάγκη για ένα χώρο όπου η διδασκαλία θα έχει τον πρώτο λόγο κι έτσι το 2015 γεννήθηκε η Nailmasters Academy.
Από τότε μετρά πάνω από 1000 εκπαιδεύσεις αρχαρίων και περισσότερες από 5000 μετεκπαιδεύσεις μαθητών όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό.
Η αναγνώριση δεν άργησε να έρθει καθότι από το 2023 είναι η μόνη που κατέχει επίσημη πιστοποίηση διδασκαλίας από την Ευρωπαϊκή Ακαδημία υπό τις αυστηρότερες προδιαγραφές.
Κι επειδή, “η εκμάθηση δεν σταματά ποτέ” όπως πάντα τονίζει, η ίδια φροντίζει την προσωπική της επαγγελματική εξέλιξη συμμετέχοντας σε εκμαθησιακές μετεκπαιδεύσεις (έχει ήδη ξεπεράσει τις 50) οι οποίες λαμβάνουν χώρα σε κάθε πλευρά του πλανήτη. Στόχος της είναι η αδιάκοπη προσθήκη και ανανέωση γνώσεων & νέων τεχνικών ώστε να παραμένει ενημερωμένη και πλήρως εξοπλισμένη με όλα τα πολύτιμα εργαλεία που απαιτούνται για μία άρτια και ολοκληρωμένη διδασκαλία.
Η πιο πρόσφατη προσθήκη στην επιτυχία ήρθε με την ίδρυση της προσωπικής της, πρωτοποριακής σειράς προϊόντων Mocca Professional η οποία πληροί τα πιο αυστηρα Ευρωπαϊκά και Αμερικάνικα πρότυπα ποιότητας.
Μεταδοτικότητα, σεβασμός και ταλέντο είναι κάποια από τα χαρακτηριστικά που την διέπουν ενώ επιμελείται προσωπικά την ύλη κάθε σεμιναρίου και διδάσκει μοιράζοντας απλόχερα τις γνώσεις και το πάθος της για το nail art.
MACRO MANICURE – ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ ΧΩΡΙΣ ΤΡΟΧΟ
Ανατομία του νυχιού
Προετοιμασία της ονυχιαίας πλάκας
Δημιουργία τσέπης χωρίς τροχό
Σωστός καθαρισμός επωνυχίων με ψαλιδάκι
Δημιουργία Apex στο φυσικό νύχι με ημιμόνιμο μανικιούρ
Ημιμόνιμη βαφή κάτω από τα επωνύχια
Διόρθωση σπασμένου νυχιού με ημιμόνιμο
PREMIUM DUAL FORMS
Επέκταση χωρίς να ακουμπήσει το υλικό κάτω από το νύχι
Αντίστροφη τοποθέτηση σε κλασικό γαλλικό
Αντίστροφη τοποθέτηση γαλλικού με design
Επέκταση με ημιμόνιμο
Προετοιμασία και επεξεργασία DUAL FORMS πριν την εφαρμογή
Λάθη των Dual Forms
Χτίσιμο με gel χωρίς λιμάρισμα
Crystal ombré
Παίρνω κάποια βεβαίωση μετά το τέλος των σεμιναρίων;
Καθότι εκπαιδεύεστε και θεωρητικά αλλά και πρακτικά, μετά το τέλος των σεμιναρίων παίρνετε δίπλωμα εκπαίδευσης για την κάθε θεματολογία/ημέρα ξεχωριστά.
Κατά την διάρκεια των σεμιναρίων χρειάζομαι δικά μου υλικά και εργαλεία;
Τα υλικά που χρειάζεστε κατά την διάρκεια των σεμιναρίων σας τα παρέχουμε εμείς. Εσείς θα χρειαστείτε μόνο τα εργαλεία σας (σε περίπτωση που σας λείπει κάτι απαραίτητο θα υπάρχει διαθέσιμο προς πώληση από εμάς).
Πόσες ώρες είναι η εκπαίδευση;
Τα σεμινάρια ξεκινούν στις 10:00 και δεν τελειώνουν πριν τις 17:00.
Χρειάζεται να έχω μαζί μου κάποιο δίπλωμα ή πιστοποίηση;
Όχι δεν είναι απαραίτητο κάτι τέτοιο.
Μπορώ να παρακολουθήσω μόνο την μία από τις δύο θεματολογίες;
Φυσικά, το μόνο που χρειάζεται είναι να ενημερώσετε σχετικά το συνεργάτη που θα σας καλέσει αφού συμπληρώσετε την φόρμα επικοινωνίας!